MSÜ için önemli tarihler;

 

BAŞVURU TARİHLERİ : 07 OCAK-10 ŞUBAT

GEÇ BAŞVURU           : 25 ŞUBAT

SINAV TARİHİ           : 14 HAZİRAN

SONUÇ TARİHİ          : 

100 TL
 
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)
 

MSÜ İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

* MSÜ ÖSYM tarafından yapılır.

* TC vatandaşı olanlar girebilir.

* 20 yaşını geçmeyen adaylar girebilir.

* Soru sayısı konu dağılımı ve sınav süresi TYT ile aynıdır.

* MSÜ kabül için YKS sınav baraj puanı,mülakat ve sağlık taraması istenmektedir.

* MSÜ 2 yıllık bölümler için TYT ortalama 190-200 puan,4 yıllık bölümler için ise YKS SAY/EA ortalama 400 puan gerekmektedir.

 

GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

2020-2021 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Bakanlığınca 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, ÖSYM tarafından 2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ), yapılacaktır. Bu kılavuz, 2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ), başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 2’nci seçim aşamalarına başvuru, 2’nci seçim aşamaları ve aday yerleştirme esaslarını kapsamaktadır.

*Sınava başvurular, 7 Ocak-10 Şubat 2020 tarihleri arasında alınacaktır.

*Sınav,14 Haziran 2020 Pazar günü tüm il merkezlerinde yapılacak.

*Sınav, saat 10.15'te başlayacak ve 135 dakika sürecektir.

*Sınav sonuçları yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerlidir. Bu sınavın sonuçları diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirme/yatay, dikey geçiş vb. işlemlerde kullanılamaz.

*Sınavın ve sınav sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için adayların bu kılavuzdaki tüm kurallara uyması zorunludur. Kurallara uymayan adayların sınavı geçersiz sayılır. Sınavdan sonra bile olsa bu kurallara uymadığı tespit edilen adayların sınav sonuçlarından doğan hakları geçersiz sayılacaktır.

*Adayların başvuru işlemine geçmeden önce mutlaka bu kılavuzu dikkatlice okumaları/incelemeleri gerekmektedir.

 

2020 MSÜ BAŞVURU KLAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

2020 MSÜ BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.